Strefa wiedzy

Jak dbać o pierścionek zaręczynowy?

Rysy, ryski i zarysowania

Regularnie noszony pierścionek lub obrączka z czasem pokrywają sie siatką mniejszych i większych rys, które zastępują pierwotne wykończenie powierzchni metalu. Na zdjęciu obrączka, której powierzchnia była satynowa.

Dlaczego się tak dzieje?

Brudy, plamy i przebarwienia

Kamień jest od spodu całkowicie pokryty warstwą osadu. Na metalu po obu stronach oprawy również widoczne zabrudzenia.
Warstwa brudu znajdująca się wokół kamienia powoduje, że światło nie może swobodnie przez niego przebiegać. Przez to kamień wydaje się być mętny.

Aktywność fizyczna i wypadki przy pracy

Niewłaściwe przechowywanie i długie przerwy w noszeniu

Po lewej srebrny pierścionek noszony sporadycznie, przechowywany w zamkniętym pudełku. Po prawej również srebrny pierścionek pozostawiony w otwartym pudełku, nieużywany przez kilkanaście miesięcy.
Od lewej: pierścionek ze srebra - rodowany; obrączka ze srebra - nierodowana, noszona sporadycznie i odświeżona przed kilkonastoma tygodniami; obrączka otwarta ze srebra, przechowywana w pudełku przez kilkanaście miesięcy, nienoszona.

Jak dbać o pierścionek zaręczynowy?

Dołącz do dyskusji

ACCOUNT
LISTA ŻYCZEŃ
LISTA ŻYCZEŃ
Zaloguj się
Utwórz konto

Na adres e-mail zostanie wysłany odnośnik do ustawienia nowego hasła.

Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności.

Odzyskiwanie hasła

Zgubiłeś swoje hasło? Wprowadź swoją nazwę użytkownika lub adres e-mail. Otrzymasz link do utworzenia nowego hasła e-mailem.

TOP
Arrow

Koszyk 0