Jak pakujemy nasze przesyłki?

Ze względu na to, że w życiu prywatnym bardzo bliska jest nam idea less waste (czyli ograniczania produkcji odpadów), postanowiliśmy wprowadzić jej zasady do naszego sklepu i pakować przesyłki w sposób bardziej przyjazny środowisku.

Bezpieczna podróż

Oczywiście pakowanie w duchu less waste dotyczy wyłącznie samej paczki. Doskonale wiemy, że biżuteria wymaga eleganckiego i trwałego opakowania (zwłaszcza jeśli jest wybierana na prezent lub zaręczyny), dlatego zamawiamy zawsze proste, minimalistyczne i eleganckie pudełka. Biżuteria w środku jest zawsze dodatkowo zabezpieczona tak, że nie może się przemieszczać i obijać o ścianki pudełka w trakcie transportu.

Priorytetem jest dla nas zawsze bezpieczeństwo biżuterii, która musi pokonać niekiedy naprawdę wiele kilometrów (na przykład w drodze do Stanów Zjednoczonych albo Australii), dlatego zabezpieczamy ją starannie przed uszkodzeniami mechanicznymi i wilgocią.

Jakie materiały wykorzystujemy do pakowania?

Przede wszystkim używamy tego, co sami otrzymujemy zamawiając różne produkty. Część materiałów dostajemy również od naszych znajomych, rodziny, a ostatnio również lokalnie od mieszkańców naszej miejscowości. Zwykle jest to folia bąbelkowa oraz papier pakowy, które łatwo można posegregować (papier można też wykorzystać ponownie – na przykład zapisać na nim listę zakupów). Tworzymy z nich dość skromne opakowanie, ale jego głównym zadaniem jest dostarczenie biżuterii do celu w nienaruszonym stanie.

Jedyny materiał reklamowy jaki dołączamy to wizytówka z kodem rabatowym na kolejne zakupy oraz naszymi danymi kontaktowymi, którą można używać jako zakładki do książki 🙂 Tekturowa koperta z kolei przyda się do rysowania, malowania albo robienia notatek.

TOP
Koszyk 0