Często zadawane pytania

Oczywiście! Jeśli podoba Ci się któryś wzór, ale wolisz inny kamień, koniecznie napisz do nas. Nie gwarantujemy, że każdy kamień będzie się nadawał do każdego projektu. Ale nie dowiesz się tego, póki nas o to nie zapytasz. Jeśli nie będziemy mieli w pracowni kamienia, o którym marzysz, zamówimy go jak najszybciej u jednego z naszych dostawców.

Kamienie, których używamy do tworzenia naszej biżuterii, mogą się od siebie dość znacznie różnić. Jest tak w przypadku chociażby kamieni księżycowych i labradorytów. W przypadku takich kamieni umożliwiamy samodzielny wybór konkretnego egzemplarza. Jak się to odbywa? Wysyłamy Ci zdjęcia kamieni, na podstawie których możesz dokonać decyzji.

Zanim podejmiemy się stworzenia biżuterii z Twoim kamieniem, poprosimy Cię o jego zdjęcie oraz wymiary. Możemy użyć kamienia, który był wcześniej oprawiony w innej biżuterii. Możemy również oprawić kamień, który został gdzieś przez Ciebie znaleziony. Bardzo cenimy sentymentalną wartość biżuterii, więc, o ile będzie to możliwe, z przyjemnością oprawimy kamień dostarczony przez Ciebie.

W większości przypadków możemy swobodnie zmieniać materiały – nasza biżuteria jest zawsze wykonywana na zamówienie, dlatego masz swobodę w wyborze materiału. Może się jednak zdarzyć, że z przyczyn technicznych konkretnego wzoru  nie uda nam się wykonać z innego materiału.

O ile budżet na to pozwala zawsze radzimy wybrać złoto, które jest zdecydowanie trwalsze i bardziej odporne na zarysowania niż srebro. Pierścionek zaręczynowy będzie noszony codziennie, więc trwałość materiału to ważny argument.

Wybór wykończenia to przede wszystkim kwestia gustu. O jednym jednak warto pamiętać – każde wykończenie z czasem będzie się zmieniać. Zwłaszcza jeśli biżuteria będzie często noszona. Prędzej czy później pojawią się na niej drobne ryski. Powierzchnie wypolerowane przestaną błyszczeć jak lustro, a matowe i satynowe  zaczną być po prostu gładkie. To normalny proces i nie da się go w żaden sposób uniknąć. Dlatego do naszej biżuterii o wykończeniu satynowym dołączamy materiał, który pozwala w warunkach domowych w prosty sposób odnowić powierzchnię metalu. Natomiast biżuterię polerowaną można nam odesłać w celu wypolerowania i odświeżenia.

Najlepiej jest udać się do lokalnego złotnika, który w profesjonalny i dokładny sposób sprawdzi rozmiar. Dobrze jednak wiemy, że w przypadku pierścionka zaręczynowego się to raczej nie uda. Wówczas można wykraść jeden z pierścionków (ważne, żeby wiedzieć, który jest w miarę regularnie noszony) i zanieść go do złotnika, lub zmierzyć wewnętrzną średnicę za pomocą suwmiarki. Na naszym blogu piszemy dokładnie krok po kroku, jak zmierzyć rozmiar pierścionka. Zapraszamy do lektury, a w razie jakichkolwiek pytań – do kontaktu.

Wtedy odeślesz go do nas, a my poprawimy rozmiar za darmo. Ty sprawdzasz jeszcze raz rozmiar i pokrywasz koszty wysyłki w obie strony, a resztą zajmiemy się my.

Slow Silver Jewelry nie ma sklepu stacjonarnego. Naszą biżuterię możesz obejrzeć jedynie w naszej pracowni – zapraszamy serdecznie po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym lub mailowym. Mieszkamy i pracujemy w miejscowości znajdującej się w okolicach Poznania. Jeśli chcesz nas odwiedzić – pisz lub dzwoń!

Platforma sprzedażowa Etsy jest wciąż słabo znana w Polsce, ale na szczęście powoli się to zmienia. Jest to jedno z najważniejszych miejsc zajmujących się sprzedażą rękodzieła na świecie. Warto więc się tam rozejrzeć – znajdziesz tam wielu artystów i rękodzielników również z Polski. Od pewnego portal oferuje obsługę w języku polskim (jest tam nadal trochę niedociągnięć w tłumaczeniach, dlatego jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub czegoś nie rozumiesz, to śmiało pytaj). Zakupy na Etsy możesz robić bez logowania, albo założyć konto i opłacić zamówienie posługując się kartą kredytową lub kontem na serwisie PayPal.

Biżuteria Slow Silver Jewelry jest zawsze tworzona na zamówienie. CZas realizacji dla srebra to zwykle 3 do 5 dni roboczych, a dla złota 1-2 tygodnie. W przypadku zamówień indywidualnych czas realizacji jest ustalany w trakcie omawiania projektu. Jeśli bardzo zależy Ci na czasie, postaramy się przyspieszyć ten proces, ale niczego nie możemy obiecać. Czasy realizacji zamówień mogą ulec zmianie na miesiąc przed świętami, dlatego najlepiej nie odkładaj zakupów na ostatnią chwilę. W sklepie mamy zakładkę Dostępne od ręki – znajdziesz w niej biżuterię o najkrótszym czasie realizacji (1-2 dni robocze).

Odpowiedź jest krótka: nie. Szanujemy cudzą pracę i pomysłowość, dlatego nie podejmujemy się takich zleceń.

TOP
Koszyk 0