Zaręczyny
Posted in

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

pierścionek zaręczynowy z kamieniem ksieżycowym
Pierścionek zaręczynowy, a później obrączkę, nosi się na palcu serdecznym prawej dłoni.
rygiel miarowy
Posługując się ryglem miarowym (zwanym również rygielmiarką) złotnik ustali rozmiar pierścionka.
Nie każda suwmiarka ma elektroniczny wyświetlacz. Dlatego jeśli nie masz pewności, jak odczytać długość średnicy wewnętrznej pierścionka, zrób zdjęcie.
Utnij pasek papieru szerokości ok. 3-5 mm i długości 10 cm i owiń ją wokół palca. Nie napinaj papieru zbyt mocno, żeby się nie zerwał, ale delikatnie przylegał do skóry. Sprawdź również obwód kostki - u niektórych osób są one zdecydowanie szersze i trzeba to uwzględnić przy ustalaniu rozmiaru.
Na zdjęciach końce paska papieru trochę się mijają, żeby wyraźnie było widać miejsce zetknięcia się. Robiąc pomiar samodzielnie pilnuj, żeby się dokładnie zakryły i stworzyły papierową obrączkę. Zaznacz pisakiem miejsce zetknięcia się.

Co jeszcze warto wiedzieć w kwestii pierścionków zaręczynowych?

obrączki miarowe
Gdy już wspólnie będziecie wybierać obrączki, najlepiej sprawdźcie rozmiary palców u złotnika. Są dwa typy obrączek miarowych - wąskie, które sprawdzą sie w zupełności przy mierzeniu rozmiaru pod pierścionek. Te które pokazujemy na zdjęciu są zdecydowanie szersze i pozwalają dokładnie ustalić rozmiar obrączek ślubnych.
tabela rozmiarów pierścionków
Jeśli kupujesz biżuterię przez Internet na zagranicznych portalach, możesz porównać różne skale rozmiarów w naszej tabeli.

Co jeśli mimo wszystko pomylisz się i źle wybierzesz rozmiar?

Dołącz do dyskusji

ACCOUNT
LISTA ŻYCZEŃ
LISTA ŻYCZEŃ
Zaloguj się
Utwórz konto

Na adres e-mail zostanie wysłany odnośnik do ustawienia nowego hasła.

Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności.

Odzyskiwanie hasła

Zgubiłeś swoje hasło? Wprowadź swoją nazwę użytkownika lub adres e-mail. Otrzymasz link do utworzenia nowego hasła e-mailem.

TOP
Arrow

Koszyk 0