Strefa wiedzy

Czy pierścionek zaręczynowy musi być złoty?

Jaki powinien być pierścionek zaręczynowy?

Czy pierścionek zaręczynowy musi być ze złota?

pierścionek zaręczynowy z kamieniem ksieżycowym
Srebrny pierścionek z kamieniem księżycowym i diamentem

Srebro, złoto, a może mokume gane?

Pierścionki z kamieniem księżycowym, wykonane z białego, żółtego i różowego złota próby 585.

Rod to metal szlachetny (pierwiastek z grupy platynowców). Jego cienką warstwą pokrywa się większość wyrobów z białego złota dla poprawy koloru. W rzeczywistości białe złoto ma ciepły, lekko żółty odcień. Cienka warstwa rodu może z czasem przecierać się w wyniku częstego używania biżuterii. Stąd wrażenie utraty koloru przez białe złoto, które de facto jest po prostu utratą rodu.

Rodowanie stosuje się również w biżuterii srebrnej – daje to dwie niewątpliwe korzyści. Przede wszystkim zabezpiecza srebro przed ciemnieniem i powoduje, że jego powierzchnia  jest bardziej odporna na zarysowania. Ponadto srebro zyskuje wówczas wygląd podobny do białego złota, więc jest niewątpliwie świetnym rozwiązaniem dla osób o ograniczonym budżecie, które zdecydują się na pierścionek wykonany właśnie ze srebra.

pierścionek z mokume gane z szafirem
Pierścionek z mokume gane (srebro 925 i miedź) z naturalnym szafirem.

Pierścionek za 500, 1000, 2000...

Dołącz do dyskusji

ACCOUNT
LISTA ŻYCZEŃ
LISTA ŻYCZEŃ
Zaloguj się
Utwórz konto

Na adres e-mail zostanie wysłany odnośnik do ustawienia nowego hasła.

Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności.

Odzyskiwanie hasła

Zgubiłeś swoje hasło? Wprowadź swoją nazwę użytkownika lub adres e-mail. Otrzymasz link do utworzenia nowego hasła e-mailem.

TOP
Arrow

Koszyk 0