Strefa wiedzy

Stacking rings – pierścionki modułowe

Kolejna część naszej serii o typach pierścionków będzie dotyczyła stacking rings, nazywanych w Polsce pierścionkami modułowymi (więcej wpisów na temat rodzajów pierścionków znajdziesz klikając tutaj). Nie dziwimy się w najmniejszym stopniu, że ten typ pierścionka zyskał zupełnie inną nazwę – trudno oddać w naszym języku znaczenie tego angielskiego słowa w prosty sposób. Stacking oznacza bowiem układanie, a dokładniej rzecz ujmując – układanie w stosy. Jak takie układanie w stosy ma się do pierścionków?

Czym są stacking rings?

Stacking rings (opisywane również jako stackable rings lub stacking rings set) to pierścionki, których można nosić kilka na jednym palcu. Są one z tego powodu zwykle drobne, często bez kamienia lub z drobnym kamieniem. Można je nosić pojedynczo, lub tworzyć zestawy, nakładając jeden na drugi w różnych konfiguracjach. Nosi się je ponadto nie tylko tradycyjnie, dosuwając do samej nasady palca, ale również na poszczególnych paliczkach (noszone w ten sposób pierścionki to midi rings).

Dwa delikatne srebrne pierścionki z drobnymi kamieniami - czarnymi diamentami i aleksandrytami.

Wśród stacking rings możemy wyróżnić kilka szczególnych typów:

  • stacking birthstone rings, czyli pierścionki z kamieniami urodzinowymi. Dedykowane są często mamom – w poszczególnych pierścionka oprawione są kamienie odpowiadające miesiącom, w których urodziły się ich dzieci.
  • stacking name rings, czyli zazwyczaj proste obrączki z wygrawerowanymi imionami – na przykład dzieci lub innych członków rodziny.
  • stacking engagement rings/stacking wedding rings, czyli zestaw złożony z pierścionka zaręczynowego/ślubnego oraz dekoracyjnej, pasującej do niego obrączki lub obrączek. Są one zdecydowanie bardziej dekoracyjne, z dużą liczbą kamieni. Zazwyczaj zdecydowanie mają być bardzo efektowne i przykuwające uwagę. W pracownie Slow Silver Jewelry wykonujemy głównie takie zestawy.
Pierścionekz Kolekcji Chevron z zielonym moissanitem i dekoracyjna obrączka/pierścionek z aleksandrytami (srebro próby 925).

Czy stacking rings są dostępne w Polsce?

Jak wspomnieliśmy, polskie określenie dla tego typu biżuterii to pierścionki modułowe i owszem, są one tworzone również przez polskich projektantów i rękodzielników. Znajdziemy w ich pracowniach minimalistyczne pierścionki z pojedynczymi kamieniami, czy też delikatne obrączki (każda z innym typem wykończenia powierzchni). Zdarzają się również dedykowane zestawy zaręczynowo-ślubne, czyli pierścionek oraz obrączka, która jest dopasowana do jego kształtu.

Pierścionek zaręczynowy z aleksandrytem i dodatkowym diamentem i dekoracyjny pierścionek modułowy z cyrkoniami (różowe złoto 585).

Więcej pierścionków modułowych można obejrzeć na naszej tablicy na Pintereście, gdzie na bieżąco kompletujemy ciekawe projekty innych pracowni złotniczych. A poniżej link do pierścionków modułowych dostępnych w naszym sklepie.

TOP
Koszyk 0