Strefa wiedzy

Chevron czy Chevron Slim?

Poszerzyliśmy niedawno naszą kolekcję Chevro o kilka złotych pierścionków, które stworzyły linię Chevron Slim. Czym się one różnią od klasycznych pierścionków Chevron i dlaczego warto się im przyjrzeć?

Klasyczne pierścionki Chevron i ich wersje Slim różnią się w pięciu obszarach:

  • materiał
  • rozmiar kamienia
  • zakres rozmiarów dostępnych w sklepie
  • waga
  • kształt
porównanie pierścionków chevron i chevron slim
Po lewej pierścionek chevron slim z aleksandrytem i diamentem, po prawej klasyczny pierścionek chevron z kamieniem księżycowym - oba wykonane z różowego złota.

Pierścionki klasyczne wykonujemy zarówno ze srebra jak i złota (białego, żółtego i różowego), natomiast pierścionki Slim dostępne są wyłącznie w złocie.

porównanie pierścionków chevron i chevron slim
Wersja slim w mniejszym stopniu odstaje od powierzchni palca - pierścionek jest niższy.

Można powiedzieć, że pierścionki Slim są odchudzoną wersją klasycznych pierścionków – są smuklejsze i niższe. Wszystkie te parametry uległy zmianie dzięki użyciu nieco mniejszego kamienia – to tylko jeden milimetr (średnica 4 mm zamiast 5 mm), ale otwiera naprawdę wiele ciekawych możliwości!

Krzywizny łuku w pierścionku chevron slim są delikatniejsze i subtelniejsze.
W klasycznych pierścionkach chevron oprawiane są kamienie o średnicy 5 mm, a w pierścionkach chevron slim - 4 mm.

Stworzenie delikatniejszego pierścionka pociągnęło za sobą dwie konsekwencje. Po pierwsze zmniejszyła się jego masa, co w przypadku złota wpłynęło w dość dużym stopniu na cenę. Po drugie natomiast, żeby zachować odpowiednią trwałość pierścionka i jednocześnie nie zatracić proporcji w jego wyglądzie, zdecydowaliśmy się wykonywać modele Slim wyłącznie w złocie i tylko w ograniczonej rozmiarówce (priorytetem jest dla nas zawsze tworzenie solidnej i wytrzymałej biżuterii).

Oba typy pierścionków z kolekcji chevron są wykonane z litego metalu, ale wersja slim ma delikatniejszą, smuklejszą szynę.

Na ostateczną cenę pierścionka ma również wpływ wielkość użytego kamienia. W przypadku niektórych kamieni (na przykład diamentów), jeden milimetr to zmiana nie tylko w wymiarach – długości średnicy, ale również przeskok w półkach cenowych. Linia Chevron Slim to siedem różnych kamieni, ale jak zwykle jesteśmy otwarci na propozycje i chętnie poszukamy innych, wymarzonych kamieni.

One Reply to “Chevron czy Chevron Slim?”

  1. Łukasz

    Przepięknie się prezentują, zarówno wersja slim jak i normalna. Myślę, że dla wielu drobniejszych kobiet wersja slim będzie spełnieniem marzeń 🙂

Comments are closed.

TOP
Koszyk 0