Strefa wiedzy

Promise rings

Czym jest promise ring?

Promise ring, czyli pierścionek obietnicy nie musi być zapowiedzią zaręczyn - można go podarować z wielu innych powodów

Kiedy pojawiły się pierwsze promise rings?

Czarna obrączka z napisem
Również dzisiaj popularne są obrączki z wygrawerowanym napisem, który nie musi być wyznaniem miłosnym, lub obietnicą. Często są to słowa zrozumiałe wyłącznie dla dwóch osób - obdarowującej i obdarowanej. Na dzjęciu srebrna, oksydowana obrączka.

Nazwa posy rings, zapisywana również jako posie, poesy lub posey, pochodzi od francuskiego słowa poésie i nawiązuje do krótkich fraz, które umieszczano w formie graweru po wewnętrznej stronie takich obrączek. Słowa te zwykle miały charakter miłosny lub religijny, albo nawiązywały do łączącej obdarowującego i obdarowanego przyjaźni. Przykładowo:

  • Vertue – cnota
  • A true friends gift – prezent prawdziwych przyjaciół
  • Loyalty not fear – lojalność nie strach
  • I love you – Kocham Cię
  •  As gold is pure, so love is sure – tak jak złoto jest czyste, miłość jest pewna
  • God made us two one – Bóg uczynił nas dwoje jednością
  • I live in Hope – Żyję w nadziei
obrączka z pismem odręcznym
Nowoczesne technologie pozwalają przenieść odręczne pismo na powierzchnię metalu - na przykład obrączki, która może stać się współczesną wersją posy ring.

Dla kogo są tworzone pierścionki obietnicy?

pierścionek z kamieniem księżycowym
Jako pierścionek obietnicy wybierane są często pierścionki wykonane z tańszych materiałów (np. ze srebra), są zwykle mniejsze i mniej wystawne niż pierścionki zaręczynowe.
Promise rings nie mają określonego tradycją lub zwyczajem stylu, więc można wybrać taki, który będzie miał oryginalną i ciekawą formę.
Promise ring nie musi być koniecznie pierścionkiem - może być również obrączką. Zdarza się, że noszą je obie osoby w parze.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat promise rings?

Dołącz do dyskusji

ACCOUNT
LISTA ŻYCZEŃ
LISTA ŻYCZEŃ
Zaloguj się
Utwórz konto

Na adres e-mail zostanie wysłany odnośnik do ustawienia nowego hasła.

Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności.

Odzyskiwanie hasła

Zgubiłeś swoje hasło? Wprowadź swoją nazwę użytkownika lub adres e-mail. Otrzymasz link do utworzenia nowego hasła e-mailem.

TOP
Arrow

Koszyk 0