Kamienie szlachetne

Labradoryt

Co warto wiedzieć o labradorycie?

Labradoryt to jeden z tych minerałów, które zmieniają swój wygląd pod wpływem światła. W zależności od jego kierunku i kąta padania, powierzchnia kamienia będzie się przepięknie mienić barwami w różnych odcieniach.

charakterystyka labradorytów
Labradoryty potrafią zaskakiwać wyglądem i niezwykłymi barwami - każdy jest niepowtarzalny i wyjątkowy.

Zachwyt i oczarowanie

To słowa, które chyba najlepiej opisują wrażenia z pierwszego kontaktu z labradorytem. Dla wielu osób jest to miłość od pierwszego wejrzenia i nie jeden złotnik i rękodzielnik bez mrugnięcia okiem się do niej przyzna.

Mamy ogromną słabość do kamieni, które zmieniają się pod wpływem światła. Ma ono zawsze niebagatelny wpływ na to, jak wyglądają wszystkie kamienie szlachetne i ozdobne. Ale jest grupa kamieni, w których pod wpływem światła dzieją się szczególnie zaskakujące zjawiska. Na blogu pisaliśmy już o kamieniu księżycowym, którego powierzchnia pod wpływem światła robi się niebieska, oraz o aleksandrycie, który w świetle dziennym jest zielony, a w świetle sztucznym fioletowo-purpurowy. Labradoryt wykazuje bardzo podobne właściwości do kamienia księżycowego, ale w naszej opinii jest jeszcze ciekawszy i potrafi  zaskoczyć naprawdę niezwykłą grą barw.

personalizacja biżuterii przez wybór kamienia
Labradoryt, kaboszony łezki.
labradoryty kaboszony
Labradoryt, kaboszony 6 mm.

Gdy przychodzi do nas przesyłka z zamówionymi labradorytami, to nic innego wtedy nie jest ważne. Rzucamy pracę w połowie, przerywamy to, czym się w danym momencie zajmujemy i idziemy oglądać kamienie. Dlatego tym razem nie będziemy pisać dużo. Dzisiaj zapraszamy przede wszystkim do oglądania.

Labradoryty mają zwykle bardzo ciekawą strukturę. Sam kamień może być całkiem przezroczysty, ale często występuje w wielu różnych odcieniach. Niektóre mają bardzo ciekawie rozmieszczone inkluzje w postaci maleńkich kropek. Można się im przyjrzeć ustawiając kamień pod odpowiednim kątem. Bo jeśli tylko labradoryt złapie światło, zaczynają się dziać cuda, do których obejrzenia zapraszamy poniżej 🙂

pierścionek ze srebra z fasetowanym labradorytem
Labradoryt oglądany z nieodpowiedniej strony, może wyglądać bardzo zwyczajnie. Pierścionek ze srebra 925 z labradorytem 5 mm.
pierścionek z niebieskim labradorytem
Wystarczy go jednak odrobinę odwrócić i jego wygląd zmieni się diametralnie!
niebieskie fasetowane labradoryty
Labradoryty występują w bardzo różnych odcieniach. Na zdjęciu parami od góry przedstawione trzy kamienie o średnicy 5 mm.
niebieksie labradoryty kaboszony
W strukturze labradorytów pojawia się bardzo wiele inkluzji. Wpływają one na niezwykły i bardzo oryginalny wygląd poszczególnych kamieni. Kaboszony o średnicy 6 mm przedstawiane parami od góry.
zielony labradoryt
W związku z tym, że labradoryty potrafią być tak różne i tak bardzo wyjątkowe, proponujemy naszym klientom wybór własnego kamienia. Przesyłamy zdjęcia, na podstawie których można dokonać wyboru. Na zdjęcia parami od góry trzy labradoryty fasetowane o średnicy 5 mm.
Labradoryty o średnicy 6 mm

Zobacz przykłady naszych realizacji

Labradoryty są bardzo delikatnymi i kruchymi kamieniami, dlatego oprawiamy je w srebrnej biżuterii. Białe złoto jest materiałem wyjątkowo twardym i sprężystym, który w trakcie oprawiania może z łatwością uszkodzić kamień. Przykłady naszej biżuterii z labradorytami możesz obejrzeć poniżej. Jeśli chcesz obejrzeć więcej pięknych labradorytów, zajrzyj tutaj.

Wyjątkowy pierścionek zaręczynowy
Wybierz kamień samodzielnie, na podstawie przesłanych przez nas zdjęć.
Idź do sklepu
Wybierz kamień samodzielnie
Napisz do nas, sprawdź jakie labradoryty mamy w tej chwili w pracowni i zamów prosty, ale niepowtarzalny i wyjątkowy pierścionek.
Wyślij wiadomość
Zaprojektuj z nami coś nowego
Z wielką radością podejmujemy się nowych zleceń i zamówień specjalnych.
Czytaj więcej
Chcesz o coś zapytać?
Jesteśmy tu dla Ciebie i z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w wyborze odpowiedniej biżuterii.
Napisz do nas
Szukasz pierścionka zaręczynowego
ale nie wiesz, jak sprawdzić rozmiar palca? Skorzystaj z naszego poradnika na blogu.
Czytaj więcej
Previous slide
Next slide

Wyjątkowy pierścionek zaręczynowy

Wybierz kamień samodzielnie, na podstawie przesłanych przez nas zdjęć.

Wybierz kamień samodzielnie

Napisz do nas, sprawdź jakie labradoryty mamy w tej chwili w pracowni i zamów prosty, ale niepowtarzalny i wyjątkowy pierścionek.

Zaprojektuj z nami coś nowego

Z wielką radością podejmiemy się nowych zleceń i zamówień specjalnych.

Chcesz o coś zapytać?

Jesteśmy tu dla Ciebie i z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w wyborze odpowiedniej biżuterii.

Szukasz pierścionka zaręczynowego

ale nie wiesz, jak sprawdzić rozmiar palca? Skorzystaj z naszego poradnika na blogu

Dołącz do dyskusji

ACCOUNT
LISTA ŻYCZEŃ
LISTA ŻYCZEŃ
Logowanie
Utwórz konto

Na adres e-mail zostanie wysłany odnośnik do ustawienia nowego hasła.

Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności.

Odzyskiwanie hasła

Zapomniane hasło? Proszę wprowadzić nazwę użytkownika lub adres e-mail. Wyślemy w wiadomości email, odnośnik potrzebny do utworzenia nowego hasła.

TOP

Koszyk 0