Kamień księżycowy

Tęczowy kamień księżycowy

Poprzedni wpis w tym temacie poświęciliśmy niebieskim kamieniom księżycowym – pora przyjrzeć się kamieniom tęczowym, które pojawiają się w naszej pracowni znacznie rzadziej i często czekają dłużej na osoby, które je pokochają.

Tęczowy czyli jaki?

Do grupy tęczowych kamieni księżycowych zaliczam wszystkie te kamienie, które mają przynajmniej trzy kolory. Czasami jest to kolorowy fragment, czasami pasek, a czasami cała tafla pokryta jest różnobarwnymi plamami.

Jako że pojawia się ich u nas znacznie mniej niż niebieskich kamieni księżycowych, posłużymy się również zdjęciami kamieni oprawionych już w pierścionkach.

Zarówno kolory jak i same kamienie księżycowe trudno opisać słowami, stawiamy więc tu przede wszystkim na zdjęcia opatrzone naszymi krótkimi komentarzami. Wszystkie przykłady to okrągłe fasetowane kamienie o średnicy 5 mm (takich używamy najczęściej). Każde zdjęcie przedstawia jeden egzemplarz sfotografowany pod różnymi kątami. Znaczna część pokazanych tutaj kamieni nie jest już dostępna i bardzo różnie bywa z ich dostępnością (zdarza się, ze mamy kilka do wyboru, a czasami nie mamy żadnego). Kamienie księżycowe używane do naszej biżuterii wybiera się na podstawie zdjęć przygotowanych w taki właśnie sposób.

Tęczowe kamienie ksieżycowe, średnica 5 mm.
Pod pewnymi kątami każdy kamień księżycowy jest całkowicie transparentny i nie pokazuje swoich niezwykłych właściwości.

Kamienie oprawione w pierścionkach z kolekcji Chevron

Kilka niezwykle ciekawych kamieni oprawiliśmy w pierścionkach – oto kilka przykładów 🙂

Klasyczny pierścionek z kolekcji Chevron - różowe złoto i tęczowy kamień ksieżycowy.
pierścionek z kamieniem księżycowym białe złoto
Klasyczny pierścionek z kolekcji Chevron - białe złoto i tęczowy kamień ksieżycowy.
Klasyczny pierścionek z kolekcji Chevron - srebro i tęczowy kamień ksieżycowy.
Klasyczny pierścionek z kolekcji Chevron - żółte złoto, tęczowy kamień ksieżycowy i diament.
Klasyczny pierścionek z kolekcji Chevron - różowe złoto i tęczowy kamień ksieżycowy. Był to chyba najoryginalniejszy kamień księżycowy jaki do tej pory gościł w naszej pracowni 🙂
Klasyczny pierścionek z kolekcji Chevron - białe złoto, tęczowy kamień ksieżycowy i diament.

Zobacz przykłady naszych realizacji

Najczęściej kamienie księżycowe używamy do realizacji biżuterii z kolekcji Chevron – przede wszystkim do tworzenia pierścionków zaręczynowych ze złota i srebra. Znajdziecie je klikając tutaj.

Dołącz do dyskusji

ACCOUNT
LISTA ŻYCZEŃ
LISTA ŻYCZEŃ
Zaloguj się
Utwórz konto

Na adres e-mail zostanie wysłany odnośnik do ustawienia nowego hasła.

Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności.

Odzyskiwanie hasła

Zgubiłeś swoje hasło? Wprowadź swoją nazwę użytkownika lub adres e-mail. Otrzymasz link do utworzenia nowego hasła e-mailem.

TOP

Koszyk 0