Pomysły na prezent

Pierścionki z różowymi kamieniami

Coraz częściej realizujemy biżuterię z różowymi kamieniami. Są to przede wszystkim pierścionki zaręczynowe dla kobiet, ale zdarzają się również dla mężczyzn. Postanowiliśmy więc zrobić krótki przegląd naszych realizacji z ostatnich miesięcy oraz biżuterii dostępnej w stałej ofercie, które mogą posłużyć jako inspiracja dla stworzenia własnego projektu indywidualnego, lub spersonalizowanej kompozycji kolorystycznej.

Pierścionek ze złota 585 z naturalnym różowym szafirem 4 mm - KOLEKCJA TRINITY

W naszej stałej ofercie różowe kamienie można znaleźć w Kolekcji Minimalistycznej. W pierścionku, kolczykach oraz zawieszce oprawiamy naturalne różowe szafiry oraz naturalne rubiny o głębokiej, malinowej barwie. Są to kamienie o niewielkim rozmiarze (2.5 mm średnicy), ale stanowią żywy i intensywny akcent kolorystyczny w tej bardzo prostej i surowej biżuterii.

Kamienie o średnicy 2.5 mm używane do stworzenia srebrnej biżuterii z Kolekcji Minimalistycznej
Pierścionek minimalistyczny ze srebra z różowym szafirem

Pierścionki z tej kolekcji są bardzo często wybierane na pierścionki zaręczynowe dla mężczyzn. Ich forma jest niezwykle uniwersalna, a typ oprawy – niecodzienny. Polega on na ściskaniu z dużą siłą kamienia przez końce obrączki (stąd jego angielska nazwa, czyli tension ring). Mieliśmy niedawno okazję wykonać personalizację tego wzoru właśnie dla mężczyzny i właśnie z rubinem.

Pierścionek minimalistyczny z białego złota 585 z rubinem, wykończenie satynowe

Zmieniliśmy w nim typ oprawy na faux tension –  obrączka jest tutaj połączona pod kamieniem, dzięki czemu pierścionek może być nieco niższy. Na filmie pierścionek nie był jeszcze porodowany, stąd bardziej ciepły kolor – tak właśnie naprawdę wygląda białe złoto. To warstwa rodu, którą pokrywa się większość biżuterii z białego złota, nadaje jej zimny, srebrzysto-biały odcień.

Rubiny oprawiamy również w pierścionkach minimalistycznych z mokume gane. W stałej ofercie dostępny jest pierścionek wykonany ze srebra i miedzi, ale w ramach personalizacji możemy zastąpić miedź różowym lub żółtym złotem.

Pierścionek minimalistyczny z mokume gane (srebro + miedź) z naturalnym rubinem

Ostatni pierścionek ze stałej oferty z różowym kamieniem, to srebrny pierścionek z syntetycznym rubinem z Kolekcji Chevron. Zdarza nam się czasem również wykonać ten wzór w złocie z naturalnym rubinem (kolejne zdjęcie).

Klasyczny pierścionek Chevron ze srebra z syntetycznym rubinem 5 mm
Pierścionek klasyczny Chevron z białego złota z naturalnym rubinem 5 mm

Pierwszy większy różowy szafir pojawił się w naszej pracowni wraz z tym projektem indywidualnym – białe złoto próby 585 z owalnym centralnym kamieniem i towarzyszącymi mu po bokach diamentami. Więcej zdjęć i informacji na jego temat znajdziesz tutaj.

Pierścionek z białego złota 585 z naturalnym owalnym różowym szafirem i diamentami

Tutaj z kolei różowy szafir oprawiony w pierścionku z Kolekcji Trinity. Również jemu poświęciliśmy osobny wpis na blogu, więc po więcej zdjęć zapraszamy tutaj.

Pierścionek Trinity z żółtego złota 585 z naturalnym różowym szafirem 4 mm

Ostatnie trzy pierścionki to personalizacje pierścionka Kaskada. W pierwszym kolejny różowy szafir, a w następnych różowe turmaliny. Turmaliny to bardzo ciekawe kamienie, które występują w wielu kolorach. Oba różowe egzemplarze, które oprawialiśmy miały zupełnie inny odcień. Szczególnie zaskakujący był mniejszy z nich, który w zależności od światła bywał jasnoróżowy, ciemnoróżowy, herbaciany, a miejscami nawet lekko pomarańczowy. Był nie lada wyzwaniem przy sesji fotograficznej!

Pierścionek kaskada ze złota 585 z różowym szafirem 4 mm i moissanitami
Pierścionek kaskada ze złota 585 z różowym szafirem 4 mm i moissanitami
Pierścionek Chevron z żółtego złota z naturalnym akwamarynem 5 mm.
Pierścionek kaskada ze złota 585 z różowym turmalinem 4 mm i diamentami
Pierścionek kaskada ze złota 585 z różowym turmalinem 4 mm i diamentami
Pierścionek kaskada ze złota 585 z różowym turmalinem 5 mm i moissanitami
Pierścionek kaskada ze złota 585 z różowym turmalinem 5 mm i moissanitami

Pytania? Zapraszamy do kontaktu!

TOP
Koszyk 0