Zamówienia indywidualne

Personalizacja

Każdy egzemplarz biżuterii Slow Silver Jewelry można spersonalizować. Najprostszym sposobem na spersonalizowanie swojej biżuterii jest samodzielny wybór kamienia. Umożliwiamy go w przypadku kamieni, które mogą się między sobą bardzo różnić w zależności od egzemplarza (przede wszystkim kamienie księżycowe i labradoryty) – niektóre z nich są szczególnie wyjątkowe, o rzadko spotykanych kolorach lub wyjątkowym rozłożeniu odcieni na powierzchni. Dzięki temu biżuteria nabiera szczególnego, niepowtarzalnego charakteru.

Inną metodą jest wybranie kamienia, którego nie mamy na stałe w ofercie i stworzenie nowego, ciekawego zestawienia kolorystycznego. W większości przypadków możemy również zmienić materiał, z którego wykonana jest biżuteria (oferujemy biżuterię ze srebra, białego, żółtego i różowego złota, platyny oraz mokume gane).

Poniżej przedstawiamy przykłady nowych projektów i personalizacji – są to wyłącznie pierścionki, ponieważ to właśnie ich wykonujemy najwięcej.

Nowy projekt

Jeśli masz w głowie pomysł na biżuterię i szukasz osoby, która przemieni go w rzeczywisty przedmiot, zapraszamy do kontaktu. Tworzenie nowych projektów na indywidualne zamówienie, to najciekawsza część naszej pracy. Za każdym razem jest to dla nas impuls do rozwoju, poznawania nowych technik i kreatywnej pracy. A dla Ciebie to niepowtarzalna okazja do doświadczenia czegoś nowego – bycia częścią procesu powstawania biżuterii. Nie przejmuj się, że nie potrafisz dobrze rysować. Z naszego doświadczenia wynika, że wystarczą nawet najprostsze, schematyczne rysunki.                                 

Możesz do nas śmiało pisać, jeśli jeszcze nie masz żadnego pomysłu, ale chcesz kupić coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Z przyjemnością podejmiemy się zaprojektowania i realizacji również takiego zamówienia indywidualnego, które będzie dopasowane do Twoich potrzeb.

Wszystko zaczyna się od rozmowy

Realizacja zamówienia indywidualnego ma zawsze kilka etapów. Zaczyna się oczywiście od wysłania przez Ciebie pierwszej wiadomości, w której napiszesz w jaki sposób możemy Ci pomóc i jaki jest Twój pomysł na biżuterię. Ustalimy wspólnie rodzaj materiału, kształt, wielkość i typ kamienia i oczywiście omówimy wygląd samej biżuterii. Pomocne przy tym będą na pewno choćby proste, odręczne rysunki.               

Gdy projekt ma być od podstaw tworzony przez nas, wyślemy Ci poglądowe szkice projektów, symulację w programie graficznym, lub projekt 3D lub w niektórych przypadkach wykonamy prototyp w metalu, dzięki czemu łatwiej sobie wyobrazisz ostateczny efekt. Gdy wszystkie szczegóły zostaną ustalone, wycenimy biżuterię i po przelaniu przez Ciebie pieniędzy, bierzemy się do pracy. W momencie finalizowania zamówienia określimy czas, który będzie nam potrzebny na wykonanie Twojej biżuterii. Gdy biżuteria będzie gotowa, prześlemy Ci zdjęcia.

Jeśli realizacja projektu będzie wymagała od nas zamówienia lub sprowadzenia kamienia, którego normalnie nie używamy w pracowni, poprosimy Cię o wpłacenie zaliczki. Szczegółowe informacje dotyczące składania zamówienia, płatności, gwarancji i zwrotów znajdziesz w naszym regulaminie.

Jakich informacji będziemy potrzebować?

Przede wszystkim ile mamy czasu. Sprowadzenie odpowiedniego kamienia może trwać nawet kilka tygodni, jeśli nie będzie on dostępny u naszych stałych polskich dostawców. Jeśli mamy wszystkie materiały, z realizacją większości zamówień indywidualnych zamykamy się zwykle w 2-3 tygodniach, ale oczywiście dni pracy szacujemy indywidualnie pod każdy projekt.           

W przypadku pierścionków podstawową kwestią jest oczywiście rozmiar – bez tego nie możemy w ogóle usiąść do pracy. O tym jak zmierzyć rozmiar palca (zwłaszcza jeśli to nie Twój palec i chcesz zachować całą sprawę w tajemnicy) możesz przeczytać w poświęconym temu tematowi wpisie na naszym blogu: Jak zmierzyć rozmiar pierścionka? Ale jeśli chcesz zamówić u nas zawieszkę lub naszyjnik, to będziemy musieli wiedzieć, jakiego typu i jakiej długości ma być łańcuszek.

Pierścionek ze złota z moissanitem w szlifie trillion (personalizacja wzoru klasycznego pierścionka z kolekcji Chevron)
Dekoracyjna obrączka z różowego złota dopasowana do klasycznego pierścionka z kolekcji Chevron (personalizacja gotowego wzoru)
Pierścionek z białego złota z topazem London blue
Pierścionek klasyczny z kolekcji Chevron z kamieniem księzycowym wybranym przez klientkę.
TOP
Koszyk 0